Rozwoj malych firm

Frezowanie cnc definiowane jest jako proces obróbki, w terminie której z obrabianego przedmiotu odwołuje się określoną grupa materiału. W porządku frezowania przeprowadzane są jak najmniejsze wiórki materiałów. Stosuje się znacznie łatwo wykorzystujące się maszyny, które tworzą z stałym posuwem. Maszyny te są określane mianem frezarek. Najczęściej można się spotkać z frezarkami klasycznymi oraz techniką frezowania na froterze. Metoda frezowania cnc bazuje na komputerowym sterowaniu urządzenia.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/krajalnica_zywnosci_-_612p_ce/Sklepowa krajalnica żywności Ma-Ga 612p do wędlin - Polkas

Wybiera się trzy główne typy frezowania: współbieżne, czołowe oraz walcowo-czołowe. W porządku frezowania powierzchni czołowych oś rotacji jest podobna do powierzchni poddanej obróbce. Wzdłuż obwodu koła uważają się zęby frezu, z jakich każdy działa samodzielnie. W sukcesu obróbki powierzchni obrotowych frezy gromadzą się z zębów prostych lub spiralnych. Frezowanie cnc czołowe oznacza, że frez otrzymuje się we wrzecionie. Prostopadle do wielkości poddanej obróbce wydobywa się oś obrotu. Obróbka następuje poprzez krawędzie czołowe frezu. W procesie frezowania walcowo-czołowego następuje pionowy obrót frezu wzdłuż obrabianej powierzchni. W sukcesie poddania obróbce powierzchni skośnych frez może stanowić lekko pochylony. Możliwe istnieje także obrabianie (skrawanie) produktu na brzegach jak tylko frez posiada uzębienie istotne. W współzależności od rodzaju materiału, jaki zawiera żyć poddany obróbce poleca się różne urządzenia do frezowania. Frezy walcowo-czołowe skrawają bocznie i czołowo. Frezy tarczowe skrawają po bokach. Na podstawie spotykają się na przemian skośne zęby, które skrawają naprzemiennie w rowku. Dzięki temu dodatkowe jest pozytywne odprowadzanie wiórów. We frezach kątowych krawędzie tnące są ustawione pod innymi kątami.