Odkurzacz centralny z filtrem wodnym

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w okresie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie dostają się w wnętrzu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje i bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest ale zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w perspektywy rurek i przewodów, które staną pochowane w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania wykonywa się z kilku elementów. Ważnym i najistotniejszym z nich jest osoba centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które doprowadzają do gniazd ssących zamontowanych w granicach. Końcówkę elastycznego węża umieszcza się do najbliższego gniazdka także dzięki temu ważna już dołączyć do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna zapewne stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zwykle jest zlokalizowana w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej prezentuje się z silnika urządzonego w turbinę, która tworzy podciśnienie. Elementem składowym istnieje więcej separator zanieczyszczeń i zbiornik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na mocniejsze i delikatniejsze. Im bogatszy tym powietrze będzie odpowiednio przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w zakładu w pierwszych pomieszczeniach. W zakładach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.